

Humor en verdriet in de Tweede Kamer
Later lezen

Interesse

Belubberen
De interruptie van Marcel van Dam was zo legendarisch dat hij in 1995 nog een keer te zien was in het televisieprogramma NOVA.
Het woord 'belubberen' leverde weliswaar wat gelach op in de Tweede Kamer, maar de kritische noot bij de term was meteen duidelijk.

Iets gemist?

Workflow
- In 2013 start een inventarisatie van de benodigde werkzaamheden.
- In 2015 is begonnen met het sturen van de plenaire debatten naar Beeld & Geluid vanuit Den Haag.
- In 2017 werd het proces verder verfijnd.
- Vanaf dit jaar kan iedereen via de catalogi van Beeld & Geluid de debatten terugkijken, analyseren en ervan genieten (of geïrriteerd raken).

Award
FIAT/IFTA rijkt ieder jaar een aantal awards uit
The 2020 FIAT/IFTA Excellence in Media Management Award is awarded to "DAAN Tenancy for the Dutch Parliament", by Arnoud Goos and Annelies Cordes, of the Netherlands Institute for Sound & Vision in the Netherlands.
This project is a clever and inventive use of Media Management tools to manage multiple collections and owners, one that really leads the way in MAM [...] and archive provision for institutions who own varying sizes of AV collections..."
“but lack the expertise to manage them.”

Incidenten
Dit incident haalde zelfs het NOS journaal.
Mogelijk ben je vergeten wanneer het was en bij welk debat.
"Even bijkomen" hoor je zeggen.
De gebeurtenis zorgde in de Tweede Kamer voor behoorlijk wat schrik en zelfs wat tranen.
Kleinzielig
Ook dit fragment haalde het NOS Journaal.
Het gedrag van staatssecretaris Veldhuijzen van Zanten is op zijn minst ongebruikelijk te noemen.
Niet alleen laat ze de voorzitter niet aan het woord, maar er komt zelfs een gebaar bij kijken waar de voorzitter duidelijk niet van gediend is.
Afgezien van de kleinzieligheid, blijft het niet netjes om iemand letterlijk de mond te snoeren.
"Mag ik zelf bepalen of ik afgeleid word of niet?!", reageert de staatssecretaris.
Het zijn stuk voor stuk bijzondere momenten in de Tweede Kamer...
...die tot voor kort slechts via het opzoeken van een nieuwsuitzending op beeld terug te vinden waren.

Theo Hiddema
...maar zoek op de woorden "Lieve Khadija..." in onze catalogus 'DAAN'...
...en je kan het voorlezen van de legendarische ontslagbrief van Theo Hiddema in zijn geheel terugkijken.
Inclusief de emotie die te horen is in de stem van de voorzitter.
Gerelateerde verhalen
Bekijk ook

REMIX FEST
Beeld & Geluid organiseert op donderdag 5 oktober de tweede editie van REMIX Fest. Een dag voor studieleiders en studenten van film- en kunstacademies, volledig gericht op de mogelijkheden die audiovisuele archieven geven voor de creatieve praktijk.